Zlaté retiazky pre dokonalý vzhľad

Zlatá retiazka je šperk, ktorý je sám o sebe umeleckým dielom! Takéto retiazky dokonale dopĺňajú každodenný a slávnostný vzhľad, zdôrazňujú krk a dotvárajú dokonalý outfit. Táto dekorácia je tiež skvelým darčekom pre drahú osobu.

Neobmedzený priestor fantázie dizajnérov a originálnych šperkov vytvára široký výber zlatých retiazok na akúkoľvek udalosť!

Druhy tkania

Bismarck. Tkanie je pomerne ťažké vykonať. Každý článok pozostáva z niekoľkých prepletených krúžkov, vďaka čomu je takýto produkt mimoriadne pevný. Takýto reťazec vyzerá veľmi aristokraticky a bude výhodne zdôrazňovať postavenie majiteľa.

Kotva. Používa sa na tenké výrobky s príveskami. Spoje sú spojené kolmo a tvoria kotvu. Tento typ tkania je najobľúbenejší.

Tkanie brnenia. Všetky odkazy sú umiestnené v jednej rovine. Retiazka vyzerá ako jeden fragment a má hladký povrch. Články sú spojené reťazovou poštou, vďaka čomu je výrobok mimoriadne spoľahlivý a odolný.

Chvost líšky. Táto technika sa používa na výrobu hrubej reťaze. Odkazy tu sú rovnakého typu, s unikátnym zapínaním, vďaka ktorému sa dekorácia na slnku krásne trblieta. Tkanie je veľmi silné, takže takéto modely sú vhodnejšie pre mužov.

„Trojitý“. Praktický typ výroby zlatých retiazok. Navonok výrobok pripomína postroj a vyzerá veľmi luxusne. Šperky sú rôznych šírok, takže silnejšie pohlavie si môže vybrať masívny reťaz a ženy – rafinovanejšie a tenké, ale všetky výrobky tohto typu sú rovnako silné.

Technológia výroby retiazky

Strojové pletenie. Vhodné pre ľahké, tenké šperky. Moderné stroje vytvárajú malé krúžky z drôtu 0,15 mm. Ďalej sa zahrejú (na +815 °C), čím sa aktivuje spájka.

Ručné tkanie. Takéto výrobky sú jedinečné a spoľahlivé, ale iba profesionálny klenotník, ktorý starostlivo vyberá priemer, môže vytvoriť skutočne odolnú reťaz. Technika sa používa ako v malých dielňach, tak aj vo veľkých továrňach na výrobu šperkov.

Pečiatkovanie. Vyznačuje sa absenciou spájkovania, články sú prevlečené cez seba.

Ako si vybrať zlatú retiazku

Krátke (do 50 cm dlhé) pristanú krehkým ženám a zvýraznia krk. Stredná dĺžka (55 cm) luxusne zvýrazní dekolt a bude vyzerať dobre na roláku. Dlhá retiazka (dlhšia ako 60 cm) opticky predlžuje postavu a dodáva jej štíhlosť.

Samotná retiazka musí ladiť s príveskom. Veľký prívesok pritiahne pozornosť k výstrihu a krku. Na krátkej retiazke bude okrúhly alebo štvorcový prívesok pôsobiť výraznejšie a kombinácia podlhovastého prívesku a dlhej retiazky pokazí proporcie krku.

V každom prípade je zlatá retiazka univerzálny a jedinečný dotyk, ktorý dotvorí obraz, zdôrazní sofistikovanosť, bohatstvo a vkus majiteľa! Správne vybrané šperky budú vhodné na každodenné aj večerné nosenie, budú slúžiť mnoho rokov bez straty krásy.

odporúčané

Výber šperkov nie je banalita

Všetko pravdaže záleží na tom, pre koho má byť darček v podobe šperku určený. Ak je to pre drahú a najmilovanejšiu polovičku, nemali by ste nič nechávať na náhodu a

Atraktívne šperky pre chladné dni

Všetci sa zhodneme na tom, že outfit tvoria doplnky. Najmä na jeseň, v zime a skorú jar, keď neúmyselne začíname nosiť „nudnejšie“ farby, sú doplnky kľúčom k tomu, aby bol outfit okamžite

Prečo ženy rady nosia zlaté šperky

Nosenie zlata pomáha nielen pri posilňovaní silných emocionálnych pocitov, ale aj pri dotváraní ženského vzhľadu. Dáva ženám možnosť zdôrazniť, že sú krásne, úspešné a sebavedomé. Ženy, ktoré nosia zlaté šperky,