Zlatá retiazka je univerzálna dekorácia!

Zlatá retiazka je obľúbeným doplnkom, ktorý nosia dospelí aj deti. Tento šperk je všestranný a zdobí nielen krk (s príveskom alebo bez neho), ale používa sa aj ako náramok, prívesok na opasok alebo dokonca šperk do vlasov.

Existuje veľa modelov, ktoré stelesňujú nežnosť a sofistikovanosť alebo zdôrazňujú postavenie a brutalitu – všetky majú individuálne vlastnosti.

Druhy retiazok

Bismarck. Tento typ tkania je pomerne komplikovaný, ale výrobok je veľmi pevný. Články sú navzájom prepojené niekoľkými prepletenými krúžkami. Takéto šperky môžu nosiť muži aj ženy a ich vzhľad zdôrazní aristokraciu svojho majiteľa.

Kotva Používa sa pri tkaní tenkých retiazok s príveskom. Technika je vhodná pre detské a dámske modely. Identické články takéhoto výrobku sú spojené kolmo, čím vytvárajú tvar, ktorý pripomína kotvu.

Každý odkaz sa nachádza v jednej rovine. Výsledkom je hladká reťaz. Jeho povrch je pevný a pripomína reťazovú poštu. Tento produkt je veľmi silný a spoľahlivý.

Hrubé retiazky. Používa sa na výrobu hrubej retiazky. Používajú sa odkazy rovnakého typu a rovnakej veľkosti. Vďaka ich jedinečnej kombinácii sa produkt na slnku krásne trblieta. Tkanie je husté a dobre sa hodí pre pánske šperky.

„Trojitý“. Praktický spôsob tkania, ktorý pripomína postroj. Vyzerá to stavovo a veľa na krku. Masívnejšie šperky sú vhodné pre mužov, tenké s príveskami sú dámskou voľbou.

Z malých článkov Retiazka je vyrobená z malých článkov, ktoré tvoria veľké, takže technika tkania pripomína čipku. Produkt sa na slnku krásne trblieta a je ideálny pre estetický večerný outfit.

Had. Najobľúbenejší model medzi mladými ľuďmi. Prvky reťaze tesne priliehajú k sebe a vyzerajú ako had. Mali by ste však vedieť, že tieto výrobky majú obmedzenú úroveň ohýbania!

Výrobné technológie

Strojové pletenie. Týmto spôsobom sa vyrábajú ľahké tenké výrobky. Retiazky sú vyrobené z drôtu 0,15 mm. Hotové prvky sú vypaľované pri +815 °C, vďaka čomu sú články spájkované. Kvalita závisí od presnosti zariadenia.

Ručné tkanie. Hlavnými výhodami sú spoľahlivosť a exkluzivita. Remeselník starostlivo vyberá priemer a veľkosť drôtu, čím vytvára odolné a krásne šperky.

Pečiatkovanie. Články výrobku nie sú zvárané, ale sú pretiahnuté cez seba.

Ako si vybrať retiazku

Zvážte vek a štýl. Mohutnému, statnému mužovi či žene pristane masívna retiazka. Vyberte si tenké a elegantné retiazky pre mladých ľudí a deti. Pre ženy by ste si mali vybrať šperky od 45 cm, pre mužov – od 55 a pre deti – od 40 cm.

Najpraktickejšie sú 750 a 585. Nestrácajú lesk a farbu a nespôsobujú alergie. Retiazka z farebného kovu by mala mať prívesok rovnakého odtieňa, no k bielemu zlatu sa hodí akýkoľvek prívesok.

Čím jednoduchšie je tkanie, tým silnejší je výrobok! Prelamované väzby alebo „čipky“ sa často lámu, sú vhodné na večer, nie na každodenné nosenie. Články reťaze by sa mali ľahko zložiť, aby sa predišlo zlomeniu.

Pri výbere upevňovacieho prvku by ste mali venovať pozornosť jednoduchosti a spoľahlivosti upevnenia a pohodlnosti používania zámku sami. Je potrebné vyhnúť sa „dutým“ výrobkom. Sú šetrné k rozpočtu, ale krátkodobé.

Zlatá retiazka je univerzálnym doplnkom a nádherným darčekom pre milého človeka, ktorý dlho nevyjde z módy a svojou krásou poteší majiteľa!

odporúčané

Ako sa vyrába šperk (1 časť)

Verím, že sa vám predchádzajúci blog páčil. V tomto blogu však máme pre vás niečo extra. Po dlhšej príprave a samotnej realizácii je na svete unikátne video o výrobe šperkov.

Perla – kráľovná klenotov

Už od nepamäti sú perly symbolom luxusu a elegancie. Vďaka nádhernému hodvábnemu lesku sa perla zvykne nazývať aj kráľovnou klenotov. A právom – perla je krásna vo svojej prirodzenej forme. Netreba ju brúsiť

Dámske prstene: obľúbené modely a tipy pre výber

Ženy, ktoré milujú šperky, majú určite nejeden prsteň, pretože sú to šperky, ktoré vám umožnia prejaviť dobrý vkus, osobitosť a len zdvihnú náladu! Existuje pomerne málo populárnych modelov. Zlaté prstene