Dámske prstene: obľúbené modely a tipy pre výber

Ženy, ktoré milujú šperky, majú určite nejeden prsteň, pretože sú to šperky, ktoré vám umožnia prejaviť dobrý vkus, osobitosť a len zdvihnú náladu!

Existuje pomerne málo populárnych modelov. Zlaté prstene sú produkty, ktoré skutočne uchvátia svojou krásou.

Ak chcete vybrať najlepšiu možnosť, mali by ste si najprv zapamätať ich typy:

• klasické – tenké výrobky s malým kameňom, ktoré sa zvyčajne používajú každý deň;

• zásnubný šperk – tenký prsteň so stredne veľkým kameňom;

• snubné prstene – originálne modely neštandardného tvaru a klasické možnosti;

• náboženské – so vzormi v podobe kríža alebo modlitieb;

• fantázia – jedinečné modely, ktoré nemajú analógy a budú najlepším doplnkom k slávnostnému večernému vzhľadu;

• ozdoba falangy – model nosený na falange prsta;

• objemné – objemný ženský model, ktorý pokrýva celú falangu prsta;

• masívne – veľký model, vykladaný veľkým masívnym kameňom, alebo bez neho;

• s retiazkou – náramok spojený s prsteňom tenkou retiazkou.

Samostatne stojí za to vyzdvihnúť koktailové prstene – veľké prstene, ktoré by mali upútať pozornosť. To sa dosahuje vďaka zdobeným formám, prítomnosti dekoratívnych prvkov a originálnej kombinácii kameňov.

Kritériá výberu prsteňa

Pri výbere prsteňa je dôležité nezastaviť sa len pri krásnej možnosti, ale aj pri vhodnej. Preto je dôležité venovať pozornosť aj iným charakteristikám: charakteristike kovu, vzorke, vlastnostiam kameňov a presnosti majstrovej práce.

Treba si vybrať aj správnu veľkosť. Teda zhodnotiť nielen priemer prsteňa, ale aj jeho pomer s veľkosťou vašej ruky. Ak sú prsty malé, potom je lepšie vybrať miniatúrne modely: umožnia vám zdôrazniť eleganciu ženskej povahy. Ale pre ženy so strednými alebo veľkými rukami sú vhodné výrobky väčšej veľkosti s jasnými a veľkými kameňmi.

Teraz môžete nosiť prstene zo striebra a zlata na jednej ruke, takže výber kovu závisí najmä od vášho vkusu. Nie všetky prstene sú zdobené kamienkami, no pre vhodný vzhľad takýchto šperkov je dôležité dbať na to, aby pôsobili esteticky. Napríklad šperky s veľkými kameňmi sa neodporúčajú veľmi mladým dievčatám, zatiaľ čo zrelé ženy by si nemali vyberať prstene s infantilnými vzormi.

Samozrejme, každý model by mal byť úhľadný a odolný, aby sa dal nosiť dlhú dobu.

odporúčané

Zlaté obrúčky sú ozdobou každej spoločenskej udalosti

Zlatý prsteň je starodávna dekorácia, ktorá symbolizuje nekonečno, bohatstvo a prosperitu. Predtým ich nosili iba bohatí ľudia a predstavitelia najvyšších autorít, zdôrazňujúc ich postavenie, rafinovanosť, luxus a prestíž. Teraz je

Trendy zlaté šperky

Rok 2022 je ideálny na zmenu vášho štýlu. Ak máte radi kvalitné doplnky, musíte si vybrať nové štýlové zlaté šperky. Niektoré trendy zlatých šperkov vás môžu prekvapiť a zaujať. Poďte sa

Výber šperkov nie je banalita

Všetko pravdaže záleží na tom, pre koho má byť darček v podobe šperku určený. Ak je to pre drahú a najmilovanejšiu polovičku, nemali by ste nič nechávať na náhodu a