Zlaté prstene – štýl a krása!

Zlaté prstene sú univerzálne a obľúbené šperky, ktoré nosia ženy aj muži. Prsteň môže kombinovať roly módneho doplnku, symbolu lásky alebo náklonnosti, môže byť amuletom, dopĺňať obraz.

Existuje veľmi veľa druhov zlatých snubných prsteňov:

• Svadba. Ozdoba, ktorú žena dostáva na znak zásnub. Klasické modely sú solitér (s jedným kameňom) a svätožiara (prsteň doplnený cestičkou z malých kamienkov).

• Snubný prsteň. Predtým mali výlučne hladkú klasickú formu. Dnes existujú modely „Trinity“ (s trojitým tkaním), „Eternity“ (s lakonickou cestou kamienkov), „Trilogy“ (kamene na dekorácii symbolizujú minulosť, prítomnosť a budúcnosť) a ďalšie modely

• Ozdobné. Mohutná ozdoba, zvyčajne mužská, ktorá v minulosti zdôrazňovala silu. No dnes ich možno vidieť aj u žien.

• Fantázia. Prstene v originálnom dizajnovom tvare.

Pre ženy si najčastejšie vyberte zásnubný prsteň, klasický prsteň na špeciálnu príležitosť (napríklad na narodeniny), malý prsteň, fantasy šperky, falanga a pásové šperky (dekoratívny objemný šperk pokrývajúci hornú a strednú falangu).

Medzi pánskymi modelmi sú najobľúbenejšie pečate a krúžky.

Ako si vybrať správny zlatý prsteň

Prstene sa dajú nosiť ako každý deň, tak aj „na výlet“. Preto je dôležité pred nákupom zvážiť niekoľko bodov.

Vzorka a kov. Obrúčky vzor #585 spájajú praktickosť a krásu. Pohodlné na každodenné nosenie. Vzácny kov existuje v rôznych farebných kombináciách. Niektoré prstene kombinujú zlato a striebro, ale je lepšie zvoliť jeden kov.

Veľkosť. Prsteň by sa nemal stláčať ani spadnúť, preto je pred kúpou povinné vyskúšanie. Môžete použiť niť, ale nezabudnite zmerať prst, na ktorom sa plánuje nosiť. Navyše by sa to malo robiť počas dňa, v pokoji, pretože ráno alebo večer môžu ruky opúchať.

Drahé kamene. Zlaté prstene môžu mať vložky z minerálov, drahokamov alebo polodrahokamov. Je dôležité venovať pozornosť rezu kameňa, ktorý závisí od vzhľadu produktu. Najobľúbenejšie tvary sú smaragd (tvar je daný pomocou priesvitného minerálu), kabošon (používa sa na spracovanie tyrkysu, opálu a mesačného kameňa), ovál (možnosť, ktorá opticky predlžuje prsty), kvapka alebo hruška (používa sa v solitére prstene, stredobodom pozornosti je kameň ), ako aj srdce (najkomplexnejší a najromantickejší variant spracovania).

Vek. Jemné a elegantné možnosti sú vhodné pre mladé dievčatá. Pre pevné dámy môžete zvoliť prstene, ktoré dodajú luxus a šarm.

Účel použitia. Klasické zlaté svadobné obrúčky sa hodia kdekoľvek a kedykoľvek. Hlavným pravidlom šperkovej etikety nie je viac ako tri šperky na jednej ruke. Doplnok by mal zdôrazňovať individuálny štýl a samozrejme sa páčiť. Potom sa stane vaším maskotom.

odporúčané

Šperky nie sú výsadou dospelých

Žijeme v dobe obrovskej ponukovej rozmanitosti. V každej oblasti, až na určité prirodzené špecifické výnimky, nájdete produkty, ktoré svojimi variantmi uspokoja záujemcov všetkých vekových skupín. Šperky nie sú žiadnou výnimkou.

Perla – kráľovná klenotov

Už od nepamäti sú perly symbolom luxusu a elegancie. Vďaka nádhernému hodvábnemu lesku sa perla zvykne nazývať aj kráľovnou klenotov. A právom – perla je krásna vo svojej prirodzenej forme. Netreba ju brúsiť

Šperky sú s nimi krajšie

Po krátkej letnej odmlke sme opäť tu. Tentoraz s témou, ktorá vám pomôže zorientovať sa v spleti rôznych kameňov, používaných v šperkárstve. Na stránkach Zlatníctva Fortuna Aurum sa v popisoch mnohých šperkov môžete stretnúť