Máj je ideálny na zásnuby

Snáď ani jeden mesiac v roku nie je taký krásy a romantický ako práve máj. Príroda a všetko okolo nás je po chladnej a tmavej zime akoby presvetlené a nabité novým životom a romantikou. Spev vtákov a smiech zaľúbencov už len zvýrazňujú neopakovateľnú atmosféru. Toto krásne obdobie sa priam ponúka na uskutočnenie takej nádhernej udalosti akou sú zásnuby.

Všetko má svoj čas

Povery vravia, že máj vie byť aj zradný a živelný ako pravý Casanova, a preto sa neodporúča v tomto čase uzatvárať sobáše. Áno, máj praje zamilovaným a láske, ale skôr tej predmanželskej, pretože sa zvykne hovoriť: „Po svadbe v máji odletí láska rovnako rýchlo ako kvety z čerešne.“ Ale tým už trochu predbiehame. Ak ide o požiadanie milovanej o ruku, máj je ten najkrajší a ideálny čas na zásnuby. Len si to predstavte – muž a žena spolu pod rozkvitnutým a rozvoniavajúcim stromom, vzájomné zamilované pohľady, jemné dotyky rúk, ovzdušie nabité láskou. Do toho muž otvorí pred svojou vyvolenou krásnu maličkú škatuľku so snubným prstienkom a ženine najtajnejšie túžby naplní tou najromantickejšou otázkou: „Vydáš sa za mňa?“ Nádhera, rozprávka, sen…

Májové zásnuby

Ak máte po svojom boku niekoho, s kým ste sa rozhodli stráviť zvyšok svojho života, využite všetku romantiku, ktorú tento mesiac ponúka, a zasnúbte sa. Proti tomuto kroku žiadne povery nenamietajú. Treba, samozrejme, vybrať nejaké pekné miesto a zadovážiť snubný prstienok. Každý muž by mal v čase požiadania o ruku už dôkladne poznať ženu svojho srdca, a preto určite vie, čo sa jej páči a podľa toho aj prstienok vybrať. Nie je to však vždy také jednoduché.

Prsteňová dilema

Aj pre toho najzamilovanejšieho muža je výber snubného prsteňa hotová veda. Koľko by mal stáť, aký má mať tvar, aké zlato zvoliť? A čo veľkosť? Páni si preto neraz prizvú na pomoc kamarátky, mamy, teda náležité „odborné“ poradenstvo. Ani tak sa ale výber nemusí stopercentne podariť. Pokiaľ si myslíte, že vaša milovaná sa poteší akejkoľvek alternatíve, tak smelo do toho. Ak ale chcete prstienok vyberať zodpovedne, skúste sa riadiť nasledujúcimi tipmi.

Zlaté snubné prstene z ponuky Zlatníctva Fortuna Aurum

Dôležité detaily

Na začiatok si stanovte určitý finančný limit, a to ešte pred vstupom do klenotníctva. Budete mať hneď lepší prehľad o tom, čo vyberať a čo je už, naopak, mimo vašich možností. Pokojne so svojím rozpočtom oboznámte aj klenotníka. Aj on sa potom bude lepšie orientovať v tom, aké šperky vám môže ponúknuť a bude vám tiež vedieť lepšie poradiť.
Na čo si treba dávať obzvlášť veľký pozor, je kvalita a serióznosť klenotníka. Ak kupujete drahší, napr. briliantový prsteň, vyžiadajte si certifikát o pravosti a kvalite briliantu „náhodou“ nekúpili oveľa lacnejší zirkón. To by vašu milú asi príliš nepotešilo. Aj keď sa láska nemeria cez peniaze a drahé kamene, dáma si určite zaslúži cítiť sa pri takejto príležitosti výnimočne. Nechcete predsa, aby si myslela, že na nej šetríte. Výber správneho tvaru šperku býva zväčša najproblematickejší, no ak sa pozriete do šperkovnice vašej partnerky, môže vám to dosť napovedať. Uvidíte, aké tvary šperkov preferuje. Potom už zostáva len kúpiť snubný prstienok, ktorý bude tvarovo ladiť s jej vkusom.
Pri výbere v klenotníctve vám môže pomôcť aj fotka (stačí aj narýchlo urobená mobilom) jej najobľúbenejších šperkov, ktorú stačí ukázať klenotníkovi. Ak je skúsený, nemal by byť pre neho problém odporučiť vám správny vzor snubného prsteňa, ktorý sa vašej milej bude páčiť.

 

Diamant stále vedie 

Ak chcete skutočne zabodovať (a môžete si to finančne dovoliť), skúste popremýšľať o briliantovom snubnom prsteni. Pri výbere pamätajte na tieto základné
skutočnosti: Brilianty sú hodnotené podľa štyroch kategórií – farba, čírosť, hmotnosť (karát) a tvar (výbrus). Výbrus rozhoduje o tom, ako bude kameň žiariť, keď naň dopadnú svetelné lúče. Ďalším dôležitým aspektom je jeho veľkosť. Keďže na „veľkosti záleží“, nešetrite, ak nemusíte. Kto sa chce o briliantových šperkoch dozvedieť viac, tomu odporúčame náš špeciálny blogový príspevok venovaný diamantom.

Briliantové snubné prstene z ponuky Zlatníctva Fortuna Aurum

 

Ako dosiahnuť výnimočnosť šperku

Pre najväčších romantikov, ktorí majú navyše radi originalitu, je tu možnosť nechať si vyrobiť prsteň podľa vlastných predstáv, prípadne s použitím zdedeného šperku. Takýto snubný prsteň má potom svoje osobné, špeciálne čaro. Nie všetky klenotníctva však ponúkajú danú službu. V našom Zlatníctve Fortuna Aurum to však nie je problém. Máme vlastnú zlatnícku dielňu, v ktorej dokážeme vyrobiť takmer akýkoľvek vzor. Stačí nás len navštíviť a s výberom, resp. výrobou snubného prstienka pre vašu milovanú osobu, vám radi pomôžeme.

Tak čo, páni, bude aj váš tohtoročný máj v znamení romantiky? Veríme, že áno a držíme vám palce.

odporúčané

Niečo o puncovaní drahých kovov

Všetko, čo je vzácne, priťahuje okrem poctivých ľudí aj množstvo podvodníkov. Drahé kovy, ako zlato či striebro, nie sú výnimkou. Znalosť problematiky puncovania vám preto môže ušetriť vaše peniažky a dodať

Šperky sú s nimi krajšie

Po krátkej letnej odmlke sme opäť tu. Tentoraz s témou, ktorá vám pomôže zorientovať sa v spleti rôznych kameňov, používaných v šperkárstve. Na stránkach Zlatníctva Fortuna Aurum sa v popisoch mnohých šperkov môžete stretnúť

Valentínsky darček, na ktorý určite nezabudnete

Zima sa ešte neskončila, ale už je tu jeden z najobľúbenejších sviatkov. A tak sa oplatí porozmýšľať nad výberom darčekov. Valentín je čas romantických zázrakov, sviatkami lásky. Tento čas je stvorený