Zlaté prívesky sú ozdobou, ktorá dopĺňa štýl

Vzácny zlatý kov nikdy nestráca svoju hodnotu. Zlatý prívesok je jedným z obľúbených doplnkov, ktorý zaujíma hlavné miesto, pretože práve prívesok púta hlavnú pozornosť. Vzhľadom na rozmanitosť ich formy môžu mať tieto šperky pre majiteľa nielen estetický význam, ale aj symbolický význam, zdôrazňujúci jeho individuálny štýl a dokonca vypovedajú o jeho charaktere a preferenciách.

Dizajnéri ponúkajú množstvo rôznych šperkov pre rôzne pohlavia a vekové kategórie, takže si medzi nimi môžete vybrať prívesok ako darček, na večerný look, na dôležitú udalosť alebo len tak pre potešenie seba.

Kovy na výrobu príveskov

Prívesky z červeného zlata. Majú teplý zlatožltý odtieň. Takéto šperky vyzerajú veľmi luxusne, takže budú vždy zdôrazňovať bohatstvo, úspech a vysoké postavenie majiteľa. Prívesok z tohto kovu je skvelým darčekom pre znalca tradícií a nadčasovej klasiky.

Biele (svetlé) zlato. Hodnotná možnosť, alternatíva k vzácnej platine, pretože šperky budú mať rovnakú farbu a lesk, ale budú lacnejšie. Prívesky z bieleho zlata dodávajú šarm a eleganciu.

Kombinovaný kov. Môžete kombinovať biele a červené zlato, alebo napríklad zlato a striebro. Remeselníci môžu vytvoriť skutočný exkluzívny, stelesňujúci tie najodvážnejšie nápady budúceho majiteľa. Takéto kombá vyzerajú veľmi zaujímavo a štýlovo na príveskoch symbolov zverokruhu alebo ikon.

Tvar príveskov

Môžu to byť symboly priateľstva a lásky (srdce, holubice, labute, niekedy sú prívesky rozdelené na dve polovice – pre milovníkov), písmená (spravidla sa vyberá prvé písmeno mena), znamenia zverokruhu (majitelia veria že takýto amulet prináša šťastie) a symboly náboženstva a viery (ikony, kríže, symboly iných náboženstiev).

Detské prívesky sa vyrábajú v podobe lístkov, kvetov alebo zvieratiek. Vyrábajú amulety (rôzne kúzla, runy, štvorlístok, sova, slon a iné figúrky, ktoré majú veľa symbolických významov). Na dodatočné zdobenie v príveskoch sú použité vložky z rôznych kryštálov a kameňov, diamantové gravírovanie, farebný smalt a pod.

Ako si vybrať prívesok na retiazku

Pre pohodlné nosenie príveskov je potrebná retiazka. Aby sa šperky navzájom harmonicky kombinovali, stojí za to venovať pozornosť niekoľkým pravidlám:

• prívesok a retiazka musia dizajnovo ladiť;

• hrúbka retiazky by mala zodpovedať veľkosti prívesku;

• pre miniatúrne prívesky sa lepšie hodia elegantné úhľadné retiazky a pre masívne textúrované výrobky by ste mali zvoliť hrubú silnú retiazku alebo ozdobnú čipku.

odporúčané

Ako sa vyrába šperk (2 časť)

V tomto článku sa opäť vrátime k videoprezentácii. Ako sa hovorí – je lepšie jedenkrát vidieť ako o tom stokrát čítať alebo počuť. V tejto druhej časti našej krátkej videosérie

Zlaté retiazky pre dokonalý vzhľad

Zlatá retiazka je šperk, ktorý je sám o sebe umeleckým dielom! Takéto retiazky dokonale dopĺňajú každodenný a slávnostný vzhľad, zdôrazňujú krk a dotvárajú dokonalý outfit. Táto dekorácia je tiež skvelým

Ako sa vyrába šperk (3 časť)

V tomto článku si predstavíme posledné – tretie video o tom ako sa vyrába zlatý prsteň. V tejto časti ukážeme ako sa polotovar (pripravený v druhej časti) osadí kameňom a