Zlaté šperky – odborné rady ohľadom darčekov

Od staroveku sa zlaté šperky darovali blízkym, deťom, rodičom, obchodným partnerom, vládcom. Spojenie umeleckej a materiálnej hodnoty zaručilo dlhodobú bezpečnosť daru, spomienku na darcu a udalosť. Moderné zlaté šperky sa stávajú novým rodinným dedičstvom pre generácie milénia, Z a alfa. Ako vybrať zlaté šperky ako darček prezradili odborníci zo šperkárskej dielne Fortuna Aurum.

Zlaté šperky pre mužov

Online katalóg Fortuna Aurum predstavuje pánske zlaté náramky, prstene, prstene, náušnice, retiazky, prívesky, spony do kravaty. Pánske šperky sa vyznačujú masívnosťou, brutalitou a stručnosťou. Do šperkov v orientálnom štýle sa hodia farebné drahé kamene – veľké prstene s reliéfnym vzorom a solitér, mononáušnice. Pre fanúšikov minimalizmu a high-tech sú vhodné šperky s diamantmi a moissanitom v technike pavé a neviditeľným zapínaním.

Zlaté šperky pre ženy

Je dôležité vziať do úvahy vek, farbu vlasov, pokožky a očí, individuálny štýl a rytmus života budúceho majiteľa. Šperky pre družku, obchodnú dámu a mladú mamičku sú iné: pri otvorení sú nevyhnutné exkluzívne sady veľkého formátu; v obchodnom svete je zvykom nosiť lakonické šperky, je dôležité, aby mladá matka nezranila svoje dieťa ostrým okrajom prsteňa alebo náušnice.

Aktuálne dámske zlaté šperky sezóny 2023-24:

  • kafa náušnice s rastlinnými motívmi, kvapky s viacfarebnými kamienkami;
  • prstene so solitérmi v tvare štvorca a oválu,
  • minimalistické šperky s kamienkami na hladkom ráme;
  • široké opaskové prstene s bezfarebnými kameňmi;
  • prívesky s veľkými kameňmi na tenkých retiazkach z bieleho zlata;
  • retro kolekcia s kamienkami v kohútikovej a koľajnicovej montáži.

Online katalóg Fortuna Aurum ponúka samostatné kolekcie ku Dňu matiek a výročiam, polotovary šperkov pre exkluzívne produkty.

Zlaté šperky pre deti

Detské náušnice, prstene a náramky si dieťa pamätá na celý život. Pre deti sú vybrané ľahké náušnice s netraumatickými silnými sponami: francúzske alebo anglické zámky, poussettes. Na náramok alebo prívesok je možné vygravírovať meno dieťaťa, znižuje sa tým riziko straty šperku pri „čestnej výmene“ medzi deťmi.

Prstene a obrúčky sú rodinným darčekom, dôležité je poznať presnú veľkosť prsta na pravej alebo ľavej ruke. Krátke retiazky nemusia sedieť okolo krku, náramky sú príliš krátke na ruku. Ľudia, ktorí nie sú súčasťou rodinného kruhu, dostávajú šperky, pri ktorých nie je dôležitá veľkosť: dlhé retiazky, náušnice, prívesky, spony do kravaty.

odporúčané

Valentínsky darček, na ktorý určite nezabudnete

Zima sa ešte neskončila, ale už je tu jeden z najobľúbenejších sviatkov. A tak sa oplatí porozmýšľať nad výberom darčekov. Valentín je čas romantických zázrakov, sviatkami lásky. Tento čas je stvorený

Jeho Veličenstvo DIAMANT

Naposledy sme si predstavili niekoľko druhov kameňov, ktoré sa využívajú na dozdobenie zlatých či strieborných šperkov. Diamant sme zámerne opísali veľmi stručne, pretože si skutočne zaslúži väčší priestor. Aj preto

Šperky nie sú výsadou dospelých

Žijeme v dobe obrovskej ponukovej rozmanitosti. V každej oblasti, až na určité prirodzené špecifické výnimky, nájdete produkty, ktoré svojimi variantmi uspokoja záujemcov všetkých vekových skupín. Šperky nie sú žiadnou výnimkou.