Porovnanie náramku z bieleho a žltého zlata Prečo má zlato rôzne farby

Zlato má pôvodne žltú farbu. Ako zliatina môže mať aj odlišné farby: ružovú, červenú, sivú a bielu. Ak si chcete vybrať náramok z bieleho alebo žltého zlata, mali by ste si vybrať farbu, ktorá sa najviac hodí k vašej pokožke.

Zlato je mäkký drahý kov. Zlato, ktoré si kupujeme nie je nikdy čisté, pretože na získanie pevnosti a odolnosti sa musí zmiešať s inými materiálmi. Len zlato vyrobené zo zliatiny je dostatočne odolné na nosenie. 

Aby ste dostali žlté zlato, musíte kombinovať striebro a meď. Na výrobu bieleho zlata sa použije šedé zlato a meď. Sivé zlato sa potom zabalí do tenkého filmu ródia, aby sa získal belší lesk.

Rozdiely medzi náramkom z bieleho zlata a náramkom zo žltého zlata

Výber náramku zo žltého zlata alebo náramku z bieleho zlata závisí predovšetkým od vašich prianí. Keďže sa však žlté zlato vyrába z najnižše zliatiny, aby si zachovalo svoju žltú farbu, môže sa časom ľahšie poškriabať.

Vyberte si svoj zlatý náramok podľa vášho štýlu a farby pleti

Prvá otázka, ktorú treba položiť pri kúpe zlatého náramku, je: vyhovuje vášmu štýlu? Ak máte bielu pokožku, najlepšie je zvoliť si náramok zo žltého zlata.

Platí to aj pre ženy s tmavšou alebo olivovou pokožkou. Na druhej strane, ak ste snedí alebo máte porcelánovú pleť, bude náramok z bieleho zlata lepší.

odporúčané

9-karátové zlato už aj na Slovensku

Na začiatok, opäť niečo zaujímavé o zlate Pôvodne sa šperky vyrábali z čistých kovov, ako sa získavali z ryžovania, či ťažby. Až neskôr sa drahé kovy začali zlievať, aby boli

Zlaté šperky k 18. narodeninám

18. narodeniny sú významné životné jubileum. Je to oficiálny vstup do dospelosti. Zároveň je to jubileum, ktoré si budeme pripomínať ešte niekoľko rokov. Narodeniny sú vždy špeciálnou príležitosťou. Niektoré životné

Spomienka na vstup do života

Narodenie malého človiečika je v každej rodine veľkým okamihom. Túto významnú udalosť si neskôr každoročne pripomíname oslavou narodenín, no tie najvýznamnejšie – nulté narodeniny, teda samotné narodenie – si treba uchovať